Skip to main content
TAXEDU

Mis on TAXEDU

Mis on TAXEDU

 

Mis veebileht see on?

Selle portaali nimi TAXEDU on moodustatud ingliskeelsetest sõnadest tax(maks) ja education(haridus).

TAXEDU on Euroopa Liidu katseprojekt. Selle eesmärk on harida noori Euroopa kodanikke maksuküsimustes ja selgitada, kuidas maksud nende elu mõjutavad.

Portaali info on kohaldatud kolmele vanuserühmale:

  • Lapsed: selgitatakse maksude olemust ja neist saadavat kasu igapäevases elus. Selles osas on maksude kohta üllatavaid ja lõbusaid fakte kogu Euroopast, mis muudavad õppimise lõbusaks. Tekst on lihtne ja arusaadav.
  • Teismelised: kirjeldatakse maksude olemust ja nende kasulikkust igapäevases elus. See osa on üksikasjalikum kui lastele mõeldud osa ning siin on ka konkreetseid näiteid, mis haakuvad teismeliste huvidega (muusika allalaadimine, veebipoodidest ostmine jne).
  • Noored täiskasvanud: käsitletakse teavet, mis on seotud selle konkreetse eluperioodiga – noorte täiskasvanuks saamisega (kas nad peavad maksma makse, kui lähevad ülikooli, asutavad ettevõtte, asuvad tööle teises riigis jne).

Infot jagatakse mängude, e-õppematerjalide ja õppeklippide abil, et Euroopa noored saaksid omandada teadmisi maksude erinevate vormide ja nendega seotud probleemide (maksupettused, maksudest kõrvalehoidumine jne) kohta lõbusal ja haaraval viisil.

Õpetajatele mõeldud osas on allikaid, nõuandeid ja nippe maksuteema õpetamiseks.

 

Milleks on see veebileht mõeldud?

Veebiportaali TAXEDU eesmärgid on järgmised:

  • aidata kaasa noorte Euroopa kodanike maksualasele haridusele;
  • vähendada maksudest kõrvalehoidumist ja maksupettusi kogu Euroopas parema teabe ja hariduse pakkumisega selles valdkonnas;
  • anda Euroopa kodanikele teavet teenuste ja võimaluste kohta, mis on võimalikud tänu maksudele (haridus, tervishoid jne).

 

Kes me oleme?

Projekti juhtisid algselt Euroopa Parlament ja Euroopa Komisjon (maksunduse ja tolliliidu peadirektoraat), selles osalesid riiklikud maksuasutused. Olulisim on, et selle saidi loomisel peeti nõu noorte eurooplastega ja saadi tagasisidet õppimist puudutava sisu kohta. Projektil õnnestus pakkuda laia valikut harivaid materjale erinevates valdkondades, see lõi edendajate võrgustiku ja selle kaudu viidi läbi edukas teabevahetuskampaania, millega loodi erinevad riiklikku ülevõtmist soodustavad teabematerjalid. Pärast projekti avalikustamist soodustavad saidi, harivate materjalide ja käimasolevate teabevahetuskampaaniate ülalpidamist ning läbiviimist üha enam DG TAXUD ja riiklikud maksuasutused, tegutsedes ametisse nimetatud kontaktisikute kaudu.

Kuidas saate meiega ühendust võtta?

Sisu ja ELiga seotud küsimustes, saidiga seotud ettepanekute, kaebuste ja mis tahes muude küsimustega pöörduge palun Euroopa Komisjoni poole, DG TAXUD: support_taxedu@simavi.ro.
Riiklikku sisu puudutavates küsimuses pidage palun nõu Maksuhaldurite kontaktiloend.

 

Allalaadimislinkidel klõpsates näete järgmist: